car background

Need for Speed

Informacje o Grze Need For Speed

Gra „Need for Speed” to gra wyścigowa, która doczekała się ponad dwudziestu części. Oczywiście, jak to w grach wyścigowych – wygrywa ten, który dotarł pierwszy na metę lub ten, który przekroczył linię z najlepszym czasem. Do dyspozycji jest wiele aut. Wraz z kolejnymi wygranymi wyścigami dostajemy coraz lepszy samochód, o lepszym przyśpieszeniu, które niezbędne jest w czasie wyścigu. Do dyspozycji są auta takich marek jak Ferrari, Porsche, Mercedes, są to najbardziej pożądane maszyny.

W jaki sposób kierujemy pojazdem? Jest to zależne od tego, na czym odtwarzamy grę, jeśli jest to komputer, to do prowadzenia używamy przycisków na klawiaturze, jeśli PlayStation to sterujemy padem. Ważne jest, aby do końca wyścigu zachować pełne skupienie, pozostali uczestnicy mogą nas zaskoczyć w każdym momencie.

W zależności, którą część wybierzemy, to zadania do wykonania będą się ulegać zmianie. Każda wersja stawia na inną fabułę i inny tryb gry. Najnowsze części umożliwiają nam wyścigi wraz ze znajomymi, dzięki czemu rywalizacja i emocje są jeszcze większe.

Skąd się wzięła nazwa? „Need for Speed” z języka angielskiego oznacza: potrzeba prędkości, a zasady panujące w grze jasno mówią: kto jest szybszy wygrywa. Gra jest dedykowana dla wszystkich, którzy uwielbiają skoki adrenaliny i są miłośnikami samochodów wyścigowych.